SWP

   Litwa
 2021-11-25 10 lat działalności ośrodka kultury w Bujwidzach

Niby tak niedawno z rąk budowlanych otrzymaliśmy klucze od pięknego gmachu, na który czekali mieszkańcy Bujwidz, a dziś już obchodzimy jubileusz 10-lecia działalności bujwidzkiego oddziału Wielofunkcyjnego Ośrodka Kultury w Niemenczynie.

Dzięki wsparciu Samorządu Rejonu Wileńskiego, Wielofunkcyjnego Ośrodka Kultury w Niemenczynie, administracji gminy Bujwidze w ciągu tych lat w bujwidzkim oddziale odbyło się 38 koncertów, podczas których wystąpiło 50 zespołów. Mieliśmy także niemało przedstawień teatralnych, wystaw i zajęć edukacyjnych. Odwiedziło nas niemało gości.

Mimo trudnych warunków epidemicznych 21 listopada 2021 roku na imprezie jubileuszowej zgromadziło się niemało miłośników piosenek.

Wydarzenie swoim przybyciem zaszczycił proboszcz parafii Raimundas Macidulskas, radna rejonu wileńskiego Elwira Lepiłowa, przedstawiciele administracji gminy Bujwidze, starosta sąsiedniej gminy Bezdany Danuta Klimaszewska.

Zespół z sąsiedniej gminy Ławaryszki „Barwy Podwileńskie” pod kierownictwem Lucyny Wołk rozweselił widzów wesołymi piosenkami wykonanymi w różnych językach.

Na zakończenie koncertu widzowie zaśpiewali tradycyjne 100 lat dla pracowników oddziału oraz zespołu „Bujwidzianka”, który w ciągu 10 lat rozweselał widzów swymi występami.

Starostwo gminy Bujwidze wręczyło list gratulacyjny z okazji 10-lecia dla administratora bujwidzkiego oddziału Krystyny Klimaszewskiej.

Upominki urodzinowe z życzeniami wręczyli radna rejonu wileńskiego Elwira Lepiłowa i starosta gminy Bezdany Danuta Klimaszewska.

Wszyscy uczestnicy imprezy mieli możliwość rozmowy przy wspólnej kawie i poczęstunku.

Za organizację imprezy dziękujemy Wielofunkcyjnemu Ośrodkowi Kultury w Niemenczynie oraz administracji gminy Bujwidze.

Administrator bujwidzkiej fili WOKN


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: L24.ltW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS W TYM ROKU 3837966 OSÓB


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów