SWP

   Czechy
 2021-11-25 W gródeckim PZKO tłoczono kapustę

W ubiegły piątek 19 listopada w MK PZKO w Gródku odbyła się już 16. edycja imprezy „Tłoczyni kapusty”. Goście bawili się przy muzyce góralskiej do białego rana. W tym roku jednak impreza wyglądała nieco inaczej, nie tylko ze względu na pandemię, ale też z powodu zmiany w programie.

– W tym roku przebieg imprezy jest trochę inny niż w poprzednich latach. Dotychczas zawsze po zagajeniu prezentowano, jak się krąży i tłoczy kapustę, ale po latach już nam się to znudziło. Staraliśmy się to trochę zmienić, na przykład strugaliśmy chrzan. Jednak w tym roku zdecydowaliśmy, że skoro to już wszyscy znają, tłoczenia w programie nie będzie – mówi prezes MK PZKO Stanisław Wolny.

– Po pokazie tłoczenia kapusty odbywa się zawsze występ któregoś z zespołów zaolziańskich. W tym roku będzie to kapela Bezmiana z Bystrzycy. Ostatnim punktem programu był zawsze kabaret MY, który w satyryczny sposób komentował wydarzenia z naszej gminy, które miały miejsce w mijającym roku. Z tym że w tym roku, niestety dwie osoby z trzyosobowego kabaretu, nie mogą przyjść. Będę więc występować sam z krótkim skeczem. A na koniec wyświetlimy na ekranie kabaret z 2019 roku – dodaje Stanisław Wolny.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: Zwrot.czW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS W TYM ROKU 3837932 OSÓB


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów