SWP

   Watykan
 2021-11-26 Koncert z okazji Święta Niepodległości

W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości, Ambasada RP przy Stolicy Apostolskiej zorganizowała koncert w wykonaniu gwiazdy sceny operowej, polskiej sopranistki Dominiki Zamary oraz włoskiej pianistki Marii Rity Panelli. Podczas koncertu zabrzmiały utwory Chopina, Paderewskiego oraz Moniuszki. W muzycznej interpretacji zaprezentowana została także poezja Cypriana Kamila Norwida.

Koncert w wymowie nawiązywał do obchodzonego Roku Norwidowskiego, a także Konkursu Chopinowskiego. Zaproszonych gości powitał Amb. J. Kotański, który w swoim wystąpieniu przypomniał genezę Święta Niepodległości oraz rolę, jaką odgrywała kultura w historii Polski. Przytoczył słowa św. Jana Pawła II poświęcone znaczeniu kultury i sztuki w bardzo trudnym dla Polaków okresie zaborów. Dokonał również charakterystyki artystów, którym koncert był dedykowany.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.W przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 3827582 OSÓB


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów