SWP

   USA
 2021-11-26 Kolejne „Spotkanie z książką” w Klubie Sobieski

19 listopada w bibliotece Klubu Sobieski w Greenacres na Florydzie odbyło się kolejne „Spotkanie z książką”. Tym razem gościem była Bożena Fedak, która opowiadała o swojej ulubionej autorce – Katarzynie Grocholi. Pani Fedak, z wykształcenia polonistka, jest jednocześnie dyrektorem artystycznym Teatru Bez Wizy działającego przy Klubie Sobieski.

Katarzyna Grochola jest jedną z najpopularniejszych polskich współczesnych pisarek i pisze przede wszystkim powieści obyczajowe poruszające głównie problemy kobiet. Jej książki sprzedały się w nakładzie ponad 4 milionów egzemplarzy.

– Zgromadziliśmy dość pokaźny zasób książek i następnym etapem logiczne było bliższe zapoznanie naszej kolekcji czytelnikom – komentuje prowadząca program Tesia Kłoczko. – Padła zatem taka propozycja, taki następny krok, i okazało się, że był to strzał w dziesiątkę, ponieważ każdego piątku, za każdym razem, cieszymy się frekwencją, sala biblioteczna jest wypełniona. Do tego mamy taką różnorodność tych spotkań, każdy przedstawia zupełnie inny gatunek literatury. Mamy nawet zapełnione najbliższe 4 miesiące – dodaje.


PAI

Aktorzy Teatru Bez Wizy recytowali wybrane przez Bożenę Fedak fragmenty książek Katarzyny Grocholi. Od lewej: Piotr Tryniszewski, Jola Idzikowska, Albert Stępniak, Beata Buczyńska. Fot. Hanna Stępniak


„Spotkania z książką” prowadzone są cyklicznie w każdy trzeci piątek miesiąca. W grudniu w planach jest zapoznanie się z twórczością Zbigniewa Herberta, w styczniu z Sagą o Wiedźminie Andrzeja Sapkowskiego, w lutym z poezją Janusza Kuklińskiego, a w marcu spotkanie z poetką Martą Kisielewicz.


Albert Stępniak
Fot. Hanna Stępniak


PAI

„Spotkania z książką” cieszą się wysoką frekwencją. Fot. Hanna StępniakPOLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: Biały OrzełKopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS W TYM ROKU 4033367 OSÓB


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów