SWP

   Rosja
 2021-12-02 TRADYCJE ANDRZEJKOWE W SANKT PETERSBURGU

30 listopada 2021 r. w Konsulacie Generalnym RP w Sankt Petersburgu odbyło się spotkanie poświęcone polskim obrzędom i tradycjom andrzejkowym.

Dr Veronika Bielajewa – Saczuk z Muzeum Antropologii i Etnografii im. Piotra Wielkiego „Kunstkamera” Rosyjskiej Akademii Nauk w Sankt Petersburgu opowiedziała o polskich zwyczajach ludowych związanych z tym dniem. Uczestnicy mieli także okazję sami wziąć udział we wróżbach andrzejkowych.

W spotkaniu uczestniczyli Konsul Generalny RP w Sankt Petersburgu Grzegorz Ślubowski wraz z małżonką Joanną Ślubowską, Dyrektor Instytutu Polskiego w Sankt Petersburgu Ewa Ziółkowska a także Konsul Generalny Węgier Gabor Nagy, Konsul Generalny Republiki Słowackiej Igor Derco, Konsul Generalny Republiki Czeskiej Jan Čízek a także dyplomaci z krajów V4 akredytowani w Sankt Petersburgu.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: Konsulat Generalny RP w Sankt PetersburguKopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS W TYM ROKU 4033193 OSÓB


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów