SWP

   USA
 2021-12-03 Pierwsza w tym roku wystawa w Galerii Skulskiego

Skulski Art Gallery Polskiej Fundacji Kulturalnej w Clark, NJ, zaprasza na pierwszą wystawę w tym roku w sobotę, 11 grudnia, o godzinie 18:00. Na wystawie, w formie obrazowej, zostanie zaprezentowany dorobek artystyczny dwojga polskich artystów Andrzeja i Marii Puzon.

Można będzie bezpośrednio zapoznać się z twórczością tego artystycznego małżeństwa. Na wystawie zostaną pokazane rzeźby, płaskorzeźby, formy przestrzenne i prace graficzne Andrzeja Puzona oraz akwarele jego żony Marii – w formie zdjęć. Zostaną pokazane tylko dwie małe płaskorzeźby Andrzeja Puzona. Niestety, artyści nie będą obecni podczas otwarcia wystawy.


PAI

Andrzej Puzon pracuje nad kolejną rzeźbą “Gorejący Orzeł”


Andrzej Puzon urodził się w 1954 roku w Dębicy. W latach 1974-1979 studiował we Wrocławiu na Wydziale Rzeźby w pracowni prof. Jerzego Boronia. Dyplom uzyskał w roku 1979 w zakresie rzeźby studyjnej oraz rzeźby w architekturze i urbanistyce. Od roku 1979 do 1986 pracował jako nauczyciel rzeźby i metaloplastyki w Liceum Sztuk Plastycznych w Zduńskiej Woli. Od 1986 roku do chwili obecnej zajmuje się działalnością twórczą w zakresie rzeźby i projektowania plastycznego. Współpracuje z różnymi firmami w tworzeniu wzorów użytkowych. Specjalizuje sie w technice repusowania rzeźb i płaskorzeźb w metalu. Zajmuje się też opracowywaniem technologii wytwarzania wzorów użytkowych. Realizuje liczne zamówienia publiczne i prywatne.


PAI

Pasją Marii Popowicz-Puzon jest malarstwo


Maria Popowicz-Puzon urodziła się w 1952 roku w Lubaniu Śląskim. Uczęszczała do Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych we Wrocławiu, gdzie pobierała pierwsze nauki malarstwa u Krzesławy Maliszewskiej i rzeźby u Jacka Dworskiego, późniejszego profesora Akademii Sztuk Pięknych imienia Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. W latach 1974-1979 studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu na Wydziale Rzeźby pod kierunkiem prof. Leona Podsiadłego, zdobywając specjalizację w rzeźbie studyjnej oraz rzeźbie w architekturze i urbanistyce pod kierunkiem doc. Jerzego Boronia. Dodatkowo zgłębiała tajniki ceramiki u prof. Krystyny Cybińskiej. Po studiach, od 1980 do 1992 roku, pracowała jako nauczyciel rzeźby i ceramiki w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych imienia Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli. Była autorką pierwszej wersji projektu Pomnika Bohaterów Walk Nad Wartą w 1939 roku. Pomnik stanął na wale przy rzece Warcie w Sieradzu. Jej pasją jest malarstwo oraz małe formy rzeźbiarskie, czyli ceramika.

Wstęp na wystawę jest wolny. Na gości będzie czekał też skromny poczęstunek. Zapraszamy.


PAI

Pomnik Bohaterów Walk Nad Wartą w 1939 roku, który stoi nad rzeką Wartą w Sieradzu. Projekt i realizacja Maria Puzon Zdjęcia: Archiwum A. i M. PuzonPOLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: Nowy Dziennik / Janusz M. SzlechtaKopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS W TYM ROKU 4033324 OSÓB


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów