SWP

   USA
 2021-12-03 Z Polską w sercach!

Z okazji obchodzonego w listopadzie Święta Niepodległości Polski Szkoła Języka Polskiego im. Janusza Korczaka w Providence już po raz kolejny wzięła udział w projekcie ogłoszonym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki „Szkoła do Hymnu”.

„Mazurek Dąbrowskiego” dzieci zaśpiewały również podczas uroczystej mszy w kościele św. Wojciecha w Providence, gdzie zaprezentowały także krótki program artystyczny. Piękną uroczystość dopełnił słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców i ks. Marka Kupkę. Tydzień później w występie na bis zaprezentowali się w kościele św. Józefa w Central Falls.

Uczniowie wzięli również udział w projekcie ogłoszonym przez Centralę Polskich Szkół Dokształcających „Bez korzeni nie ma skrzydeł”, w ramach którego wykonali prace plastyczne związane z Dniem Niepodległości, które miały na celu pokazanie korzeni łączących najmłodsze pokolenie z wydarzeniami mającymi miejsce 103 lata temu.

– A że Polska nam w duszy nieustannie gra i lubimy angażować się w nowe wyzwania i kochamy współpracę nie tylko na gruncie naszej szkoły, zaprosiliśmy do wspólnej pracy uczniów ze szkół w Nowym Jorku i Pensylwanii. Efektami tej współpracy pochwalimy się po zakończeniu działań projektowych – zapowiada dyrektor szkoły Karolina Badura.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: Biały OrzełKopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS W TYM ROKU 4033516 OSÓB


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów