SWP

   Czechy
 2021-12-03 20 lat podróży. Gorole podzielili się wspomnieniami

Grupa GOROLE przygotowała w sobotę w Domu Polskim PZKO w Karwinie Frysztacie pokaz poświęcony 20-leciu swoich wypraw. Grupa ma za sobą podróże w góry Europy, Azji i Ameryki Południowej.

Goście mogli podczas dwugodzinnego filmu, który składał się ze zdjęć, filmików i komentarza, oglądać niesamowite krajobrazy, portrety ludzi w odwiedzonych krajach oraz lokalną faunę i florę. Pokaz filmowo-zdjęciowy prowadził Roman Janusz, „szef” grupy Gorole, który uzupełniał go opowiadaniami o poszczególnych wyprawach.

– Jest to pierwsza prelekcja z okazji 20-lecia i mamy nadzieję, że nie ostatnia. Rocznica ta wprawdzie była już w ub. roku, ale musieliśmy przesunąć premierę ze wszystkim nam znanych powodów. Pamiętamy wszystkie podróże. Zaczęło się od Rumunii, gdzie byliśmy jeszcze trochę naiwni, ale dzięki temu bardziej zafascynowani górami. Byliśmy gotowi do pokonania wszelkich problemów po drodze, a nie było ich mało – opowiadał Roman Janusz.

Widzowie mogli w sobotni wieczór poznać m.in. krajobrazy Rumunii, Norwegii, Bałkanów, Himalajów, Peru, Kirgistanu, Kazachstanu, Tadżykistanu, Gruzji, góry Syberii, przez jezioro Bajkał.


Autor: Marek Konieczny
Zwrot.cz


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: Zwrot.czKopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS W TYM ROKU 4033241 OSÓB


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów