SWP

   Czechy
 2021-12-03 DZIECI - DZIECIOM

Polska Szkoła Podstawowa w Suchej Górnej włączyła się do akcji charytatywnej „Pudełko po butach” („Krabice od bot”). Uczniowie zebrali 71 pudełek z prezentami, które trafią do dzieci z biednych rodzin.

W tym roku odbywa się już jedenasta edycja przedświątecznej akcji, której celem jest sprawienie radości dzieciom z biedniejszych rodzin w Czechach. Do 137 miejsc w Czechach można przynieść prezenty, zapakowane do pudełka po butach, które trafią do dzieci z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, w placówkach opiekuńczo-wychowawczych lub schroniskach. Dzięki akcji w zeszłym roku ponad 50 tysięcy dzieci miało piękniejsze święta.

W tym roku do akcji przyłączyli się uczniowie z Polskiej Szkoły Podstawowej w Suchej Górnej

– Staramy się brać udział w różnego typu akcjach społecznych i charytatywnych, w tym roku postanowiliśmy przyłączyć się do inicjatywy „Pudełko po butach” („Krabice od bot”), którą organizuje Diakonia Śląska. Dzieci od wieku przedszkolnego po klasy dziewiąte przynosiły pudełka napełnione prezentami. Udało nam się zebrać 71 pudełek, które trafią do najbiedniejszych rodzin w naszym regionie.

Paczki zostały wczoraj przekazane Diakonii i przyznam szczerze, że wynik przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. W całej szkole mamy 100 uczniów, czyli otrzymaliśmy paczkę prawie od każdego ucznia. W tych trudnych czasach pandemii taki gest przywraca wiarę w życzliwość ludzi i ich dobre serca, których jak się okazuje mamy u nas dużo – mówi Monika Plášková, dyrektorka PSP w Suchej Górnej.

Paczki wyczarują 71 uśmiechów na twarzach dzieci

– Dzieci były niezwykle pozytywnie nastawione do tej akcji. Uczniowie wraz z rodzicami jeździli na zakupy, specjalnie po to, by zebrać prezenty do pudełek. Kupowali zabawki, ubrania i różne dodatki. Myślę, że paczki, które zebraliśmy w Suchej Górnej, wyczarują 71 uśmiechów na twarzach dzieci z biednych rodzin” – dodała Monika Plášková.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: Zwrot.czKopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS W TYM ROKU 4033238 OSÓB


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów