SWP

   Australia

 2021-12-04 Uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego w Polskiej Szkole w Rowville

Dzisiaj w Polskiej Szkole Sobotniej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Rowville odbyła się Uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego 2021.

Rozpoczęto ją od wspólnego zaśpiewania Hymnu Polski. Następnie koordynatorka szkoły podsumowała wydarzenia oraz projekty, które miały miejsce w bieżącym roku. Były podziękowania dla uczniów, nauczycielek oraz rodziców za trud włożony nie tylko podczas stacjonarnej nauki, ale również trakcie kilku miesięcy zdalnego nauczania. Podziękowaniom towarzyszyły dyplomy, nagrody i upominki.

Nie mogło też zabraknąć Mikołaja, który jeszcze bardziej osłodził wszystkim dzisiejszy poranek polskimi czekoladkami.


Rok szkolny zaczyna się w Australii na przełomie stycznia i lutego (tuż po święcie Dnia Australii) i kończy około 20 grudnia (w szkołach prywatnych około 2 tygodnie wcześniej).


Magdalena Delport
Polska Szkoła Sobotnia im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Rowville


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: korespondencja dla PAI - Magdalena Delport, AustraliaNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ
Kopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH


ODWIEDZIŁO NAS 12780058 OSÓB

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów