SWP

   Litwa
 2021-12-04 ŻEGNAMY ZŁOTĄ JESIEŃ I WITAMY BIAŁĄ ZIMĘ

Jesień – kolorowa i wyjątkowa pora roku, obfitująca w różne dary. Co roku w Szkole Podstawowej im. Andrzeja Stelmachowskiego w Starych Trokach mamy tradycję uroczyście zakończyć i podsumować tematykę jesienną. W tym roku impreza odbyła się w ostatnim dniu listopada. Dzieci grupy przedszkolnej oraz uczniowie klas początkowych wykonali prezentacje do wylosowanych tematów.

Jesień kojarzy się z opadającymi, kolorowymi liśćmi. Nie bez powodu też grupa przedszkolna wraz z panią Haliną Gryniewicz wykonała plakat jesiennych liści drzew oraz krzewów naszych lasów. Uczniowie pierwszej klasy z panią Dianą Tomaszewicz przedstawili bogactwa jesiennego lasu. Klasa pięknie poradziła sobie z przedstawieniem jesiennych barw lasu oraz wyglądem grzybów. Druga klasa z panią Wiolettą Naumowicz wykonała pracę na temat ulubionych warzyw i owoców tej klasy. Hasło plakatu “Jedz owoce i jarzyny, w nich mieszkają witaminy“ akcentuje ważność spożywania owoców i warzyw na co dzień.

Trzecia klasa z panią Agnieszką Naimavičienė wyruszyła w podróż po warzywa. Pociąg pełen warzyw dostojnie akcentował ważność witamin dla zdrowia każdego. Uczniowie klasy 4 –ej z panią Elwirą Lavrukaitienė przedstawili przygotowane w słoiczkach dary jesieni „Jedz smacznie, zdrowo, kolorowo!“

Nie zabrakło również atrakcji sportowych. Nauczyciel wychowania fizycznego Marek Pavlovski zaprosił na wyścigi do sali sportowej. Każda klasa miała możliwość wykazać się fizycznie. Dobry nastrój dopisywał każdemu. Za udział każdy uczestnik otrzymał zdrowe czerwone jabłuszko.

Dzieci z nastrojem żegnały minioną porę roku. Dziękowały za dary jesieni. Barwna wystawa plakatów zaciekawiła społeczność szkoły i upiększyła korytarz klas początkowych.


GALINA GRYNIEWICZ,
wychowawczyni grupy przedszkolnej


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.Kopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS W TYM ROKU 4033509 OSÓB


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów