SWP

   Nigeria

 2021-12-05 WYBITNE POLKI INSPIRACJĄ DLA NIGERYJEK

29 listopada br. odbyły się warsztaty dla kobiet nigeryjskich inspirowane życiem i osiągnięciami wybitnych Polek oraz Nigeryjek. Wydarzenie odbywało się w ramach kampanii pn. 16 dni aktywizmu przeciw przemocy wobec kobiet.

W tym roku w szczególny sposób doceniamy i promujemy osiągnięcia wybitnych Polek, które na przestrzeni historii Polski dokonywały przełomowych odkryć, zdobywały nowe dziedziny nauki czy zostały uhonorowane prestiżowymi nagrodami. Chcemy inspirować i motywować inne kobiety do walki o poszanowanie ich praw, wspierać ich rozwój zawodowy i osobisty, a przede wszystkim apelować o zatrzymanie aktów przemocy wobec kobiet.

Ambasada RP w Abudży wraz z UN Women Nigeria zaprosiła ambitne, aspirujące do roli liderek i działaczek społecznych Nigeryjki do udziału w całodziennych warsztatach w celu zdobycia wiedzy i narzędzi do wzmocnienia swojego potencjału. W czasie wydarzenia kobiety mogły zapoznać się z wybranymi postaciami kobiecymi z polskiej historii dzięki dystrybucji publikacji „Outstanding Polish Women”.

Wśród przybyłych gości była m.in. nigeryjska minister ds. kobiet, Dame Pauline Tallen, dyrektor UN Women, Comfort Lamptey, Aishatu J. Dukku, przewodnicząca komisji ds. elektoralnych w parlamencie, Vivianne Ihekweazu, dyrektor zarządzająca Nigeria Health Watch, kobiety ambasador z Niemiec, Finlandii, Irlandii, Malezji, konsul z Kolumbii, przedstawicielka Delegatury UE w Abudży.

Warsztaty prowadziła doświadczona psycholog sądowy, dr Fatima Aliku, z Neem Foundation.

Gościem specjalnym warsztatów była polsko-nigeryjska piosenkarka i kompozytorka, Ifi Ude, która w czasie rozmowy wideo on-line podzieliła się swoim doświadczeniem oraz udzieliła uczestniczkom wskazówek na temat rozwijania własnej kariery.

Temat przewodni tegorocznej kampanii brzmi: “Orange the World: End violence against women now!”.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ
Kopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH


ODWIEDZIŁO NAS 12771575 OSÓB

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów