SWP

   Węgry
 2021-12-08 Odeszła Kecskésné Pastinszky Krisztina

Redakcja "Głosu Polonii" ze smutkiem poinformowała, że 17 listopada 2021r. w wieku 67 lat odeszła do Domu Pana Wielka i Wielce Skromna Osobowość polsko-węgierskiej przyjaźni śp. Kecskésné Pastinszky Krisztina.

Wychowana w duchu umiłowania Polski w sięgającej głębokimi 18-wiecznymi korzeniami osiadłej na Węgrzech rodzinie do końca swoich dni polsko-węgierskie sprawy nosiła w sercu. Była pomysłodawczynią powstania tablic pamiątkowych upamiętniających polskich uchodźców wojennych przybyłych na Węgry, wspierała bratnie polsko-węgierskie poczynania w Szentendre, w swojej pracy antykwiariusza ze szczególnym pietyzmem gromadziła dokumenty poświęcone polskim sprawom i śladom historii. Niektóre dzięki Niej trafiły do ówczesnego Muzeum i Archiwum Węgierskiej Polonii.

7 grudnia 2021r. po mszy świętej sprawowanej w kościele katolickim w Dömös Rodzina, Przyjaciele - w tym również Polacy - odprowadzili Ją na miejscowy cmentarz.

Wieczne odpoczywanie racz Jej dać Panie!


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: Głos Polonii / fot. H.Cs.Kopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS W TYM ROKU 4033451 OSÓB


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów