SWP

   Rosja
 2021-12-08 VI Polski bal w Kaliningradzie

28 listopada br. w Ogrodzie Zimowym Centrum Biznesu Giełdy Rybnej odbył się VI Polski Bal w Kaliningradzie. W imieniu organizatora uroczystości zgromadzonych gości powitała Elena Rogaczykowa, Przewodnicząca Autonomii Polaków „Polonia”.

Tradycyjnie Bal rozpoczął się uroczystym polonezem w wykonaniu zespołu tanecznego Autonomii «Polonia».

Goście specjalni, wzorowy zespół choreograficzny „Partyzański Szafir” (pod kierownictwem Julii Timofiejewej i Witaliny Fedosejewej) uświetnił Bal swoim występem.

Przez kolejne 2 godziny cała sala tańczyła pod dźwięki muzyki polskich i rosyjskich walców, polonezów i innych tańców towarzyskich i bardziej nowoczesnych.

Elena Rogaczykowa zaśpiewała dla publiczności kilka piosenek polskich. Każdy nauczył się podstawowych kroków poloneza i polki. Organizatorzy przygotowali ciekawy quiz oraz loterię z prezentami. Projekt został zrealizowany przy wsparciu Konsulatu Generalnego RP w Kaliningradzie.
POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: Polonia KaliningradKopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS W TYM ROKU 4033176 OSÓB


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów