SWP

   Chiny
 2022-01-03 Warsztaty kulinarno-językowe

19 grudnia 2021 r. w świątecznej atmosferze studenci języka polskiego z Pekińskiego Uniwersytetu Języków Obcych odbyli bardzo ciekawą i praktyczną lekcję: pieczenia tradycyjnej polskiej szarlotki oraz odmiany polskich czasowników.

Pani Izabella Zajączkowska, małżonka Ambasadora RP w ChRL, a jednocześnie polonistka i doskonała kucharka, przeprowadziła studentów II roku przez meandry gramatyki, osładzając trudny temat wsparciem w samodzielnym pieczeniu ciasta.

Warsztaty odbyły się w ramach serii warsztatów kulinarno-językowych dla studentów chińskich polonistyk. Na kolejną edycję Ambasada RP w Pekinie zaprasza w kwietniu 2022 r.!


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.Kopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS W TYM ROKU 4033266 OSÓB


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów