SWP

   Australia
 2022-01-05 ADWENT W ADELAJDZIE

Adwent to czas oczekiwania na drugie przyjście Pana oraz przygotowanie do świętowania Bożego Narodzenia. W tym czasie członkowie polonijnej wspólnoty brali udział w porannej modlitwie czuwając razem z Maryją i wypatrując rychłego nadejścia Syna Bożego.

Przez okres adwentu dzieci, młodzież i dorośli przybywali wczesnym rankiem do świątyni w Unley, aby śpiewać Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny oraz brać udział we Mszy świętej roratniej.

Uczestniczący w adwentowej modlitwie wsłuchiwali się w Słowo Boże, które było każdego dnia komentowane przez ks. Michała Skibę SChr oraz ks. Stanisława Lipskiego SChr. Najmłodszym uczestnikiem rorat był Antoś mający zaledwie miesiąc i dwadzieścia dni, a najstarszą osobą była 99-letnia p. Helena.

W ten oto sposób przygotowano się do świętowania Bożego Narodzenia.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.Kopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS W TYM ROKU 4027932 OSÓB


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów