SWP

   USA
 2022-01-13 XI DYKTANDO POLSKIE W CHICAGO

12 grudnia w gościnnych salach Związku Narodowego Polskiego odbyło się bardzo popularne wśród Polonii Dyktando Polskie w Chicago. Była to już XI edycja Polskiego Dyktanda w Wietrznym Mieście, którego organizatorem jest Zrzeszenie Nauczycieli Polskich w Ameryce. Ze względu na pandemię liczba miłośników języka polskiego uczestniczących w dyktandzie została ograniczona.

Tekst dyktanda jak zawsze przygotowała dr hab. Katarzyna Kłosińska Przewodnicząca Rady Języka Polskiego, która zadbała o to aby był on odpowiednio trudny.

Organizatorzy pogratulowali laureatkom, bo tym razem 4 pierwsze miejsca zajęły Panie. Mistrzem Polonijnej Ortografii została pani Dorota Jakubowski, która zajęła pierwsze miejsce, drugą laureatką została pani Oliwia Tomera, na trzecim miejscu znalazła się pani Agata Szymczyk, a czwartą nagrodę zdobyła pani Irena Dworzańczyk.

Zrzeszenie Nauczycieli Polskich w Ameryce podziękowało wszystkim uczestnikom za udział w dyktandzie i zaprosiło za rok, na kolejną XII edycję ortograficznej zabawy. Dyktanda Polskie w Chicago stały się już tradycją i ich uczestnicy z niecierpliwością oczekują na kolejne w 2022 roku.

Podziękowano także sponsorom, dzięki którym dyktando mogło się odbyć: Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Stowarzyszeniu "Wspólnota Polska", Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej oraz Wydawnictwu "Wisdom".

„Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021”.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.Kopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS W TYM ROKU 4033154 OSÓB


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów