SWP

   Ukraina
 2022-01-13 Wymierny efekt VII Forum Młodych Polaków

Polskie Centrum Kulturalno-Edukacyjne "Drzewo" z Charkowa i Polskie Stowarzyszenie im. J. Lublińskiego z Nowogrodu Wołyńskiego to organizacje, które nawiązały ścisłą współpracę podczas VII Forum Młodych Polaków. Inicjatywa, której organizatorem jest Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego w Iwano-Frankiwsku w swoich założeniach ma łączyć młodzież polskiego pochodzenia z całej Ukrainy. I jak widać udaje się to w 100%!

Młodzi ludzie z Charkowa i Nowogrodu Wołyńskiego napisali wspólny projekt pt. Natchnienie jest w nas” i dostali dofinansowanie na jego realizację.

W projekcie wzięło udział 11 uczestników z Centrum i 11 uczestników z Polskiego Stowarzyszenia im. J. Lublińskiego. Uczestnicy stworzyli filmy, w których opowiedzieli o swojej organizacji, o projektach, które odniosły największy sukces. Każdy uczestnik pokazał ulubione miejsce w swoim mieście i zademonstrował swój talent. Następnie wymieniono się filmami, które oglądano wspólnie w siedzibach organizacji.

Jako upominek z udziału w projekcie każdy uczestnik dostał termokubek.
POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.Kopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS W TYM ROKU 4033535 OSÓB


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów