SWP

   Łotwa
 2022-01-13 WYSTAWA “Przypadkowe fantazje”

13 stycznia w galerii Centrum Kultury Polskiej w Daugavpils została otwarta nowa wystawa Wiktorii Baranowskiej pt. “Przypadkowe fantazje”.

Wiktoria Baranowska urodziła się i większą część życia spędziła w Daugavpils. Od dzieciństwa już okazywała zamiłowanie do sztuki. Wiktoria nie ma artystycznego akademickiego wykształcenia, dorastała natomiast wśród osób bardzo twórczych. "Uważam, że uczyliśmy się jeden od drugiego", mówi artystka.

Wiktoria ma wiele zainteresowań, w tym także malarstwo. „Staram się, aby wszystko w moim życiu mogło stać się źródłem inspiracji twórczych, nawet wzór na kubku może stać się źródłem natchnienia”, przyznaje się artystka.

Wystawa prac Wiktorii Baranowskiej pt. „Przypadkowe fantazje” składa się z prac, które powstały w różne lata. Artystka uznaje życie za szereg przypadków, które, możliwe, nie są wcale przypadkowe. „Moje obrazy to zastygnięty w czasie stan duszy”, mówi Wiktoria.

Wystawę Wiktorii Baranowskiej “Przypadkowe fantazje” można obejrzeć w Domu Polskim (ul. Warszawska 30) do dnia 10 lutego.

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: Centrum Kultury PolskiejKopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS W TYM ROKU 4033305 OSÓB


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów