SWP

   Islandia
 2022-01-14 Czwarty Król dotarł na Islandię

W niedzielę 9 stycznia w kościele katedralnym w Reykjavíku odbyło się przedstawienie bożonarodzeniowe pod tytułem „Czwarty Król”. Uczniowie polskiej szkoły przygotowali i zaprezentowali historię związaną z Bożym Narodzeniem.

Głównym bohaterem był czwarty król, który po drodze do betlejemskiej szopki rozdał swoje dary potrzebującym i przed małym Jezusem zjawił się z pustymi rękami. Jednak jego serce pełne miłości dla bliźnich było najpiękniejszym darem.

Młodzi aktorzy po mistrzowsku odegrali swoje role, kolorowe stroje dodawały blasku całemu przedstawieniu, a anielski chórek pięknie poprowadził śpiew tradycyjnych, polskich kolęd.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: mchrKopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS W TYM ROKU 4033371 OSÓB


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów