SWP

   Litwa
 2022-01-14 I moduł projektu „Czytam z klasą lekturki spod chmurki” – zrealizowany

Uczestnicy kółka czytelniczego w Gimnazjum im. Konstantego Parczewskiego w Niemenczynie w grudniu podsumowali I moduł projektu „Podróże małe i duże”. Zaczęliśmy od poznania chmurki Tosi, aby potem wykonać swoje sympatyczne projektowe chmurki.

Naszą wybraną lekturą była piękna przygoda najlepszego przyjaciela człowieka – „O psie, który jeździł koleją” Romana Pisarskiego. Czytaliśmy wspólnie, na głos. A także czytali młodszym koleżankom i kolegom zaproszone uczennice z klasy 5a. Takie wspólne czytanie dawało nam wielką przyjemność.

Do grupy czytelników zaproszona była pani Krystyna Kuźmicka, bibliotekarka naszego gimnazjum. Przyniosła ze sobą kilka ciekawych i kolorowych książeczek, które nam czytała lub o nich opowiadała. Najbardziej spodobały się dzieciom wesołe zagadki. Gość poprzez czytanie zachęcała do ciągłego kontaktu z książką.

Kolejnym etapem naszych działań były lekturniki, pokolorowaliśmy je i uzupełniliśmy. Lekturniki były pięknie prowadzone przez dzieci, zakładki do książek wykonane w postaci rączek. Plakat ukazywał głównego bohatera psa Lampo.

Poznaliśmy także zawody związane z pracą na kolei – zawiadowca, konduktor, maszynista. Poznaliśmy nowe technologie związane z pracą na kolei, korzystaliśmy z aplikacji Miasto Zawodów. Tam poznaliśmy także zawody, które wykonują nasi najbliżsi. Dzieci utworzyły własne Miasto Zawodów.

Udało nam się zrealizować wszystkie zaplanowane działania. To była wspaniała przygoda! Czekamy teraz na następny moduł.


Koordynator projektu Danuta Stępień
nauczycielka metodyk klas początkowych
Gimnazjum im. Konstantego Parczewskiego w Niemenczynie


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: Gimnazjum im. Konstantego Parczewskiego w NiemenczynieKopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS W TYM ROKU 4033309 OSÓB


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów