SWP

   Francja 2022-01-18 JASEŁKA W PROWANSJI

W niedzielę 16 stycznia 2022 roku dzieci ze Szkoły Polskiej Stowarzyszenia Polonica oraz dorośli przedstawili piękne Jasełka.

Zorganizowanie takiego spektaklu w aktualnym kontekście było bardzo trudne. Tym bardziej wszystkim należą się szczególne gratulacje - przede wszystkim aktorom - małym i dużym, nauczycielkom, ale także rodzicom za ich zaangażowanie!

Szczególne podziękowania organizatorzy przesyłają dla pani Marty za opracowanie tekstu, reżyserię, przygotowanie strojów i dekoracji.
Stowarzyszenie Polonica powstało w maju 1999 roku. Ma ono na celu promocję kultury polskiej w Prowansji a także umożliwienie Polakom mieszkającym w regionie spotkania się i odnalezienia swoich korzeni. Członkami Stowarzyszenia Polonica są zarówno Polacy jak i Francuzi, dorośli i dzieci, wszyscy przyjaciele Polski.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: Association Polonica / Stowarzyszenie PolonicaKopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH


ODWIEDZIŁO NAS 12652418 OSÓB


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów