SWP

   Kazachstan 2022-01-21 Z WIZYTĄ W POLSCE

Od 27 grudnia do 5 stycznia na zaproszenie p. Romy Krzemień, jurorki Konkursu Poezji Śpiewanej „Wierzby są wszędzie wierzbami”, przebywało w Krakowie dwoje jego uczestników: p.Walery Kramow z Ałmatów i Witalij Niazow z Kapszagaju oraz uczennica 11 polskiej klasy Gimnazjum nr 23 w Ałmatach – Zofia Zinkiewicz.

Pokrycie kosztów podróży do Polski było możliwe między innymi dzięki zbiórce pieniężnej przeprowadzonej wśród ałmatyńskiej Polonii oraz ofiarodawców z Polski.

Nasza trójka z pewnością wyniosła jak najlepsze wspomnienia z pobytu w stolicy Małopolski, który przypadł na ważny dla polskich tradycji okres świąteczno-noworoczny. Pani Roma, na co dzień kierowniczka zespołu „Promyki Krakowa”, znana i powszechnie lubiana mieszkanka grodu Kraka, przygotowała dla swoich gości z Kazachstanu bogaty i ciekawy program. Wspólne muzykowanie i kolędowanie, zabawa sylwestrowa, spacery po Krakowie, zwiedzanie jego zabytków z Wawelem na czele oraz rozmowy przy gościnnym stole p. Romy i jej rodziny – oto jego najważniejsze akcenty.

Uczestnicy tej niezwykłej wycieczki (której przygotowanie związane było z pokonaniem licznych, nie tylko finansowych trudności) oraz jej organizatorzy dziękują wszystkim tym, którzy przyczynili się do jej sfinalizowania. Wśród uczestników zorganizowanej przez nauczycieli z Polski, Lucynę Ejmę i Piotra Boronia, kwesty, której celem było pokrycie kosztów podróży do Krakowa, znalazły się między innymi następujące osoby: Natalia Drzewicka, Walentyna Golandyna, Konstanty Guzowski, Helena Łapina, Raisa Marczenko, Oksana Sigida, Irina Wołogina oraz pracownicy Konsulatu Generalnego RP w Ałmaty.


Lucyna Ejma, Piotr Boroń


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: Ałmatyńskie Centrum Kultury Polskiej "Więź"Kopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH


ODWIEDZIŁO NAS 12513949 OSÓB


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów