SWP

   Ukraina 2022-03-15     SERWIS SPECJALNY PAI DO RÓWNEGO DOTARŁA POMOC Z POLSKI

Współpraca Płasta (ukraińscy skauci) i harcerzy ma teraz inny charakter niż przed wojną, ale zmierza w tym samym kierunku – jest nim walka o naszą i waszą wolność.

W Warszawie, Łodzi i Gdańsku koordynowane są działania harcerskie mające na celu przyjęcie, przesiedlenie i utrzymanie ukraińskich dzieci, kobiet i osób starszych w całej Polsce. Oprócz tego w przeciwnym kierunku organizowane są konwoje samochodów (duże ciężarówki, wojskowe jeepy czy zwykłe kombi) z pomocą humanitarną, lekarstwami i sprzętem dla wojska.

Lekarstwa zostały przekazane do jednego z oddziałów Sił Zbrojnych Ukrainy oraz do Fundacji Charytatywnej „Skarbnica Nadziei” w Równem. Asortyment medyczny zostanie dostarczony do szpitala miejskiego. W imieniu ukraińskich odbiorców kapłan Witalij Porowczuk serdecznie dziękuje naszym nowym przyjaciołom, którzy nie należą do organizacji harcerskich, ale również z nami współpracują - polskim strażakom, przedsiębiorcom, działaczom społecznym. Ochotnicze straże pożarne stały się ośrodkami pomocy Ukrainie.

„Błogosławiony człowiek, który się zawsze boi, ale kto zatwardza swoje serce, wpada w nieszczęście". (Przypowieści Salomona 28.14)


Tekst: Sergij Porowczuk
Zdjęcia o. Witalij Porowczuk


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: korespondencja dla PAIKopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH


ODWIEDZIŁO NAS 12652516 OSÓB


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów