SWP

   Rosja 2022-03-30     SERWIS SPECJALNY PAI malenkiy_piket

Ja wiadomo w Rosji za sprzeciw wobec agresji na Ukrainę można trafić na wiele lat do łagru. Co więc zrobić, jeżeli ktoś nie zgadza się z polityką Kremla, a jednocześnie nie ma w sobie na tyle determinacji, aby narażać się władzy osobiście? Zawsze można coś zrobić, co udowodnili inicjatorzy akcji malenkiy_piket czyli mali pikietujący.

Wszystko zaczęło się w Sankt Petersburgu. Żywi uczestnicy akcji protestacyjnej wykonują swój substytut, czyli malutkich protestujących - z czego kto może - z gliny, papieru, drutu, do tego symbolika przeciwko wojnie w Ukrainie. Takiego malutkiego protestującego umieszczają niepostrzeżenie w różnych punktach miasta i robią zdjęcie. Wszystkie fotografie trafiają do mediów społecznościowych.

Podobno mali protestujący zaczynają pojawiać się też w innych rosyjskich miastach. Pomysł świetny, naszej redakcji przypomina dawne czasy Pomarańczowej Alternatywy działającej w realiach socjalistycznej Polski, kiedy to w niekonwencjonalny sposób również wyrażano protest wobec władz PRL.

Cóż, czas płynie, a historia zatacza szerokie koła i niestety nadal trzeba protestować. Jak kto może.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ
Kopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH
ODWIEDZIŁO NAS 12990914 OSÓB

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów