SWP

   Maroko 2022-04-29 Polsko-marokański wieczór ramadanowy

Z inicjatywy p. Justyny Klyszcz, lektorki języka polskiego na Uniwersytecie Mohammeda V w Rabacie oraz p. Beaty Puzdrakiewicz, marokańscy studenci uczący się języka polskiego mieli okazję poznać polskie gry planszowe w towarzystwie przedstawicieli Polonii.

W ten sposób studenci mieli okazję do trenowania swojej polszczyzny, jednocześnie sprawdzając swoją wiedzę o Polsce i zdobywając nowe informacje o polskich artystach, taternikach, zwyczajach na podstawie gier ale i opowiadań miejscowej Polonii.

Po tak intensywnym wysiłku umysłowym, wszyscy obecni zasiedli do stołu do wspólnej kolacji ramadanowej "iftar" wspólnie przygotowanej przez wszystkich uczestników.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: gov.plKopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH


ODWIEDZIŁO NAS 12652414 OSÓB


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów