SWP

   Mongolia 2022-05-11 Wystawa o Konstytucji 3 Maja w Trybunale Konstytucyjnym Mongolii

9 maja Ambasador Krzysztof Bojko wspólnie z Prezesem Trybunału Konstytucyjnego Mongolii Panem Namjil Chinbat otworzył wystawę poświęconą Konstytucji 3 Maja. Wystawa została wkomponowana w ekspozycję nt. historii mongolskich ustaw zasadniczych: od dekretów Bogd Chana z początku XX w. po pierwszą demokratyczną konstytucję Mongolii z 1992 r.

Ambasador K. Bojko podziękował za możliwość prezentacji wystawy w gmachu Trybunału Konstytucyjnego Mongolii i przedstawił polityczno-historyczne uwarunkowania, w których doszło do uchwalenia pierwszej europejskiej konstytucji. Przypomniał także, że po przemianach demokratycznych z 1989 r. Święto Konstytucji 3 Maja ponownie wróciło do kalendarza świąt państwowych.

Prezes N. Chinbat zwrócił uwagę, że otwarcie wystawy nt. Konstytucji 3 Maja zbiegło się z obchodami 30. rocznicy uchwalenia pierwszej mongolskiej konstytucji. Z uznaniem wypowiedział się o prekursorskim charakterze Konstytucji Majowej i zwrócił uwagę, że wystawa będzie interesująca dla studentów kierunków prawniczych, którzy odbywają obecnie praktyki w mongolskim Trybunale.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: gov.plKopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH


ODWIEDZIŁO NAS 12652377 OSÓB


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów