SWP

   USA 2022-05-13 Szkolna "Majówka"

7 maja w Szkole Języka i Kultury Polskiej im. Zbigniewa Herberta to kolejny dzień pełen wrażeń i emocji a przede wszystkim dzień, w którym uczczono Święto Konstytucji 3 Maja:

Z tej okazji zorganizowaliśmy naszą szkolną paradę trzeciomajową. Uczniowie z dumą kroczyli niosąc nasze symbole narodowe, szkolne banery i piękne biało-czerwone flagi.

Kolor biały i czerwony dominował tego dnia, a my byliśmy szczęśliwi, że możemy zaakcentować naszą narodową tożsamość z dala od kraju ojczystego.

Tego dnia zorganizowaliśmy również "Majówkę" połączoną ze śniadaniem na trawie.

Było wiele radości, wiele różnych gier i zabaw. Panowała fantastyczna - śmiało mogę powiedzieć - rodzinna atmosfera.

Cieszy nas widok roześmianych i radosnych twarzy naszych uczniów. Szkoła polska powinna tworzyć przyjazny klimat i fantastyczną atmosferę. Majówka i wspólne śniadanie na trawie było znakomitą okazją do wspólnych rozmów, gier i zabaw.

7 maja był ostatnim dniem w obecnym roku szkolnych. Życząc sobie nawzajem bezpiecznych wakacji rozstaliśmy się z uczniami na okres wakacji.


Irena Woźniak
Dyrektor Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. Zbigniewa Herberta
Herbert School of Polish Language and Culture


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: korespondencja dla PAIKopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH


ODWIEDZIŁO NAS 12652759 OSÓB


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów