SWP

   Nowa Zelandia 2022-05-14 "Polonus" na obchodach 150-lecia polskiej wspólnoty w Nowej Zelandii

Zespół Polonus uświetnił swoim występem obchody 150-lecia przybycia pierwszych polskich osadników do Nowej Zelandii, które to miały miejsce 1-go maja br. w Christchurch. Występ zespołu spotkał się z doskonałym przyjęciem wszystkich uczestników tej wspaniałej uroczystości.

Podczas tych uroczystości miał również miejsce "akcent" ukraiński. Członkowie zespołu Polonus pochodzenia ukraińskiego wykonali dwie ukraińskie pieśni ludowe. Wywołało to wzruszenie i łzy wśród zebranej publiczności. Pan Ambasador Grzegorz Kowal z kolei zainicjował symboliczną minutę ciszy dla uczczenia ofiar wojny na Ukrainie.POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: Polonus - Polish Folk Dance Group Christchurch NZKopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH


ODWIEDZIŁO NAS 12652569 OSÓB


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów