SWP

   Ukraina 2022-05-15     SERWIS SPECJALNY PAI Trochę niepokoi nas ta cisza czyli Polskie Radio Lwów komentuje...

"Szósty dzień bez alarmu we Lwowie. Trochę niepokoi nas ta cisza, ale dziś w audycji radiowej przedstawiono listy od słuchaczy, relację ze mszy świętej w Katedrze Lwowskiej za wszystkich darczyńców i podziękowania od ludzi, którzy za pośrednictwem naszej redakcji otrzymali pomoc w różnych obwodach na Ukrainie". - zapowiada kolejne wydanie audycji Polskiego Radia Lwów Redaktor Naczelna Maria Pyż.

Ale to nie wszystko. Wyemitowano Lwowski Poranny Serwis Informacyjny, wiadomości z Ukrainy, informację o rafineriach, hucie, która jest codziennie bombardowana i ostrzeliwana, lecz nad którą nadal powiewa ukraińska flaga - Azow Stali, zniszczonych muzeach, sytuacji w mieście Lwowie, pogodzie, relację z koncertu "Pod każdym niebem" Kabaretu Artystycznego "Czwarta Rano".

W rozmowie z gościem audycji Panią Dyrektor lwowskiej szkoły nr 24 im. Marii Konopnickiej Marianą Pyłyp poruszony został temat matury, która w tym roku na Ukrainie odbędzie się w lipcu, problemy i perspektywy zdalnego nauczania, wątek planów, marzeń, zmian w szkole, wspomnień -czy Pani Dyrektor lubiła niegdyś wagary?

Także miała miejsce dyskusja na temat sztuki, kultury, literatury, jak również była wzmianka o Jubileuszu 30-lecia nadania szkole imienia Marii Konopnickiej. Z tej okazji 23 maja 2022 o 11.00 odbędzie się msza św. w kościele św. Antoniego przy ul. Łyczakowskiej. Pani Dyrektor zaprasza też wszystkich rodziców, chętnych zapisać dzieci do I klasy podstawówki do szkoły (ul. Konyskoho 4).

Nie mogło zabraknąć informacji o gen Stanisławie Sosabowskim, gdyż niedawno obchodziliśmy rocznicę Jego urodzin. Na przykładzie operacji Market Garden zaprezentowaliśmy sylwetkę bohatera.

A na koniec - dzień dobrych uczynków i odpowiedzi na pytania - co wywołuje uśmiech? dlaczego się uśmiechamy? jak możemy wywołać uśmiech u innych?

O tym wszystkim w audycji Polskiego Radia Lwów z 14 maja 2022.

Na zdjęciu konwalie przyniesione do studia przez Panią Dyrektor Marianę Pyłyp, dzień od razu stał się milszy - dopowiada Maria Pyż. A wie to najlepiej z nas wszystkich.


zapraszamy do wysłuchania audycji


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.Kopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH


ODWIEDZIŁO NAS 12652548 OSÓB


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów