SWP

   Włochy 2022-05-19 WARSZTATY KULINARNE 3

W Ascoli Piceno odbyła się trzecia seria lekcji kulinarnych dla dzieci i młodzieży polonijnej.

Po sałatce warzywnej, wigilijnych pierogach z kapustą i grzybami nadszedł czas na tradycyjne kopytka oraz sałatki owocowe.

Starsza grupa z Polskiej Ludoteki Wojtek zapoznała się z ogólną wiedzą na temat rolnictwa i upraw w Polsce. Jakie typy zbóż są najczęściej zbierane, jakie warzywa i owoce uprawiane są w Polsce na własne potrzeby a jakie na eksport. Przy okazji poznaliśmy historię ziemniaków, ich rodzaje oraz oczywiście przepis na kopytka. We Włoszech "gnocchi" w większości rejonów robi się w formie okrągłej i są zazwyczaj o wiele mniejsze niż kwadratowo-prostokątne polskie kopytka.

Grupa młodsza natomiast zapoznała się z uprawą nasion strączkowych jak: bób, groch i fasolka. Uczniowie poznali wszystkie rodzaje owoców, drzewa jakie znajdują się w sądach A na koniec lekcji przygotowali pożywna i bogata w witaminy sałatkę owocową.

Mniam, mniam.

Kolejne warsztaty kulinarne planujemy po przerwie wakacyjnej.


Marta Rzeczkowska


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: korespondencja dla PAIKopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH


ODWIEDZIŁO NAS 12652412 OSÓB


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów