SWP

   Argentyna 2022-05-20 Tańczymy, biegniemy i degustujemy w Dniu Europy

Mieszkańcy Buenos Aires mieli okazję spróbować polskiej kuchni i zobaczyć jak rozwija się współczesna Polska.

Delegatura Unii Europejskiej w Buenos Aires razem z ambasadami państw członkowskich zorganizowała obchody Dnia Europy. Najważniejszym wydarzeniem była impreza sportowa Buenos Aires Run oraz piknik w dzielnicy Palermo, w których uczestniczyło prawie 6 tysięcy mieszkańców stolicy Argentyny.

Dzięki Ambasadzie RP w Buenos Aires mogli wziąć udział w degustacji polskich słodyczy i pokazach filmów o współczesnej Polsce. Na głównej scenie wystąpił Zespół Pieśni i Tańca Nasz Balet, który zebrał niekończące się owacje na stojąco.

Aleksandra Piątkowska, Ambasador RP w Argentynie pobiła rekord życiowy w biegu na 2 kilometry. Wzięła również udział we wręczaniu nagród osobom z niepełnosprawnościami, którymi opiekuje się Fundación Jean Maggie. Rower od polskiej ambasador odebrała Sofia Salvado.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: Ambasada RP w Buenos AiresKopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH


ODWIEDZIŁO NAS 12652580 OSÓB


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów