SWP

   Brazylia 2022-05-20     SERWIS SPECJALNY PAI Koncert Solidarni z Ukrainą w Kurytybie

W dniu 10 maja br. Konsulat Generalny RP w Kurytybie zorganizował w Ópera de Arame koncert jazzowy “Solidarni z Ukrainą”.

W dniu koncertu obiekt, będący jedną z głównych atrakcji miasta, został podświetlony w kolorach barw narodowych Polski i Ukrainy.

Specjalnie na tę okazję przybył do Kurytyby chargé D'affaires Ukrainy w Brazylii, Anatoliy Tkach. Było obecne również kierownictwo głównych organizacji zrzeszających mniejszość ukraińską w Brazylii, arcybiskup Kościoła Grecko-Katolickiego w Brazylii Volodemar Koubetch oraz Osnei Stadler, prefekt Prudentopolis, zwanego „małą Ukrainą w Brazylii”, które jest głównym miastem, do którego przybywają obecnie ukraińscy uchodźcy.

Na koncercie byli obecni również przedstawiciele władz miejscowych, korpusu dyplomatycznego stanu Paraná oraz miejscowej Polonii.

Pianista Artur Dutkiewicz zaprezentował publiczności swoje kompozycje oraz fenomenalne autorskie aranżacje utworów Jana Ignacego Paderewskiego, Czesława Niemena oraz polskich i ukraińskich pieśni folkowych. Te ostatnie, zyskały ogromny aplauz publiczności.

Podczas koncertu władze głównej organizacji ukraińskiej w Brazylii odpowiedzialnej za organizację pomocy humanitarnej (Centralna Reprezentacja Ukraińsko-Brazylijska) udostępniły publiczności numer konta bankowego na który w sposób ułatwiony (system płatniczy PIX) wszyscy mogli dokonać płatności na rzecz wsparcia Ministerstwa Zdrowia Ukrainy.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: gov.plKopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH


ODWIEDZIŁO NAS 12652749 OSÓB


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów