SWP

   Bułgaria 2022-05-20 Dni Dziedzictwa Polskiego w Sofii

W ramach ogólnoświatowych Dni Polskiego Dziedzictwa Narodowego (Polish Heritage Days) w największym parku sofijskim (Borisova Gradina) odbył się koncert zespołu Zygi Jazz Band inspirowany polskim folklorem, łączący elementy jazzu i muzyki współczesnej.

Po raz pierwszy szeroka publiczność sofijska mogła na żywo wysłuchać plenerowego koncertu promującego polską kulturę.

Na dwóch stoiskach zaprezentowano książki polskich autorów przetłumaczone na język bułgarskich oraz materiały promujące dziedzictwo kulturowe, przyrodnicze i turystyczne Polski. Nie zabrakło dla najmłodszych gier planszowych, książeczek i balonów. Polska i bułgarska publiczność dopisała i znakomicie się bawiła. Koncert został zorganizowany przez ambasadę w Sofii i Instytut Polski w Sofii we współpracy z Urzędem Miasta Stołecznego Sofia i polską firma PESA.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: gov.plKopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH


ODWIEDZIŁO NAS 12652431 OSÓB


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów