SWP

   Chile 2022-05-20 O sztuce współczesnej w rozmowie z Dagmarą Wyskiel.

O sztuce obecnej w życiu polskiej artystki Dagmary Wyskiel oraz jej nowej książce „Cosas que duelen” można było usłyszeć podczas spotkania, które miało miejsce w miniony wtorek na Uniwersytecie Bernardo O’Higgins.

Czym jest ból, co wspólnego mają różaniec i pastylki antykoncepcyjne, co charakteryzuje dzieła Dagmary Wyskiel? Pytania te narzucają się gdy patrzymy na prace Pani Dagmary, które pokazywane podczas pięciu indywidualnych wystaw zostały zebrane i zamieszczone w książce „Cosas que duelen”.

Zapraszamy do wysłuchania fragmentu wypowiedzi artystki, a także do sięgnięcia po książkę wypełnioną niewątpliwie interesującymi zdjęciami prac polskiej artystki, doktor sztuki Uniwersytetu Sztuk Pięknych w Krakowie, dyrektora Międzynarodowego Biennale Sztuki Współczesnej SACO, od lat mieszkającej w Antofagaście.
POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: gov.plKopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH


ODWIEDZIŁO NAS 12652588 OSÓB


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów