SWP

   Francja 2022-05-20 Święto Europy z polskim akcentem

Jak co roku Stowarzyszenie Polonica uczestniczy w Dniach Europejskich organizowanych przez Merostwo Aix en Provence. Jak zawsze, tak i w tym roku zorganizowano stoisko promujące Polskę.

Polonijne Stowarzyszenie miało także zaszczyt przemawiać w czasie inauguracji Święta. Ale w tym roku, na zaproszenie Association Polonica / Stowarzyszenie Polonica, na estradzie Dni Europejskich wystąpił zespól ZTL Perla z Nemenczyna na Litwie.


PAI


Już poprzedniego dnia, 8 maja można było podziwiać Perłę na Festynie "Poloneza czas zacząć" (więcej tutaj) zorganizowanym przez Stowarzyszenie Polonica. Występ zespołu Perła na estradzie Święta Europejskiego był prawdziwym symbolem Europy. Zespół Polaków z Litwy pokazał program tańców w którym były tańce polskie, litewskie oraz - bardzo ważne jako symbol poparcia dla Ukrainy - tańce ukraińskie.


PAI


Piękne kostiumy i piękne tańce wzbudziły prawdziwy entuzjazm publiczności. Spacer po Aix w pięknych strojach był niezwykle malowniczy!


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: korespondencja dla PAI
Association Polonica / Stowarzyszenie PolonicaKopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH


ODWIEDZIŁO NAS 12652546 OSÓB


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów