SWP

   Austria 2022-05-21 MIĘDZYNARODOWE zawody w strzelectwie sportowym Budapeszt 2022

W dniach od 4 do 8 maja 2022 roku w Budapeszcie odbyły się międzynarodowe zawody w strzelectwie sportowym z broni pneumatycznej i broni palnej I. MASPED Shooting Cup. Do zawodów przystąpili strzelcy sportowi z 18 państw z całego świata, w tym kadra narodowa strzelców z Polski. Udział w tych zawodach zgłosił też Polonijny Klub Aktywności Sportowych – Strzelectwo Sportowe PAKA-s Wiedeń, występując oczywiście w barwach Polski.

Strzelcy Michał Wagner i Emil Dyrcz wystartowali w dwóch konkurencjach, „pistolet standardowy” i „pistolet sportowy centralnego zapłonu”. Emil Dyrcz, najstarszy uczestnik tych zmagań, dodatkowo wystartował w konkurencji pistolet pneumatyczny. Do rywalizacji „pistolet standardowy” przystąpiło 32 zawodników.

Emil Dyrcz zajął 29 miejsce, a Michał Wagner miejsce 31.


PAI


W konkurencji pistolet centralnego zapłonu do tarczy precyzyjnej i szybkiej strzelało 21 zawodników. Emil Dyrcz zajął miejsce 20, a tuż za nim uplasował się Michał Wagner.

Najmocniej obsadzoną konkurencją w kategorii pistolety, była konkurencja „pistolety pneumatyczne”. Do tej walki zgłosiło się 57 zawodników, z czego jeden nie ukończył zawodów, a pięciu nie przystąpiło. W tej konkurencji Emil Dyrcz wystrzelał pięćdziesiąte miejsce.

Celem głównym strzelców klubu PAKA-s Wiedeń, było uczestnictwo w tych prestiżowych, międzynarodowych zawodach i zdobywanie kolejnych doświadczeń w takich imprezach.

Przed strzelcami PAKA-s Wiedeń stoją już następne wyzwania, zawody krajowe w Polsce i w Austrii. Już rozpoczęły się regularne treningi i uczestnictwo w zawodach sezonowych w Wiedniu.


Zanotował: Emil Dyrcz
Zdjęcia: Micha Wagner, Emil Dyrcz, hunshooting.hu


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: korespondencja dla PAIKopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH


ODWIEDZIŁO NAS 12652436 OSÓB


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów