SWP

   Grecja 2022-05-22 Etnogadki w Atenach

W dniach 13-14 maja uczniowie Szkoły Polskiej im. Zygmunta Mineyki przy Ambasadzie RP w Atenach uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych w ramach Dni Polskiego Dziedzictwa. Warsztaty prowadziła Monika Michaluk, autorka książki „Etnogadki, opowiastki o dawnych obrzędach i zwyczajach”.

Uczniowie wraz z prowadzącą wspólnie odkrywali tajemnice natury, źródła tradycji i tajemnice naszych przodków. Warsztat zachęca dzieci do odkryć związanych z naturą, jej zmiennością i rodzinnym świętowaniem. Na zajęciach uczestnicy wykonali swój własny magiczny zegar – kalendarz, który będzie dla nich inspiracją na cały rok i który będą mogli uzupełniać o wiedzę zdobytą podczas warsztatu.

Dzięki temu narzędziu dzieci mają możliwość zrozumienia fenomenu cyklu naturalnego i tego co z niego wynika dla ludzi. Podczas warsztatów uczniowie tworzyli i dzielili się opowieściami. Czekała na nich także niespodzianka – upominek od Mądrej Sowy, bohaterki „Etnogadek”.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: gov.plKopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH


ODWIEDZIŁO NAS 12652368 OSÓB


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów