SWP

   Grecja 2022-05-22 Obchody Dni Polskiego Dziedzictwa

Piętnastolecie polonijnego portalu internetowego Polonorama, w ramach Dni Polskiego Dziedzictwa w Grecji, świętowano podczas polonijnego rajdu rowerowego oraz pikniku w parku miejskim "A. Tritsis", w niedzielę, 15 maja.

Wydarzenie cieszyło się z dużym zainteresowaniem wśród Polonii. W samym rajdzie wzięło udział około 70 osób, a piknik zgromadził ponad 250 uczestników.

Polonię powitał Ambasador RP A. Lompart, zwracając m. in. uwagę na znaczenie i wartość organizowanych wydarzeń kulturalnych w ramach obchodów Dni Polskiego Dziedzictwa oraz wyraził nadzieję, że świętowanie polskości stanie się stałym elementem kulturalnym w kalendarzu greckiej Polonii, podkreślającym pozytywną rolę jaką polska społeczność pełni w tym kraju. W dalszej części programu przeprowadzono konkursy oraz loterię z atrakcyjnymi nagrodami ufundowanymi przez polskie firmy sponsorujące wydarzenie. Uhonorowani zostali także wieloletni współpracownicy serwisu Polonorama.

Uczestnicy bardzo wysoko ocenili zorganizowane wydarzenie, wielokrotnie podkreślając, że po okresie pandemii tego rodzaju spotkanie było bardzo potrzebne i powinno mieć cykliczny charakter.

Dołączamy do gratulacji pani Marzenie Mavridis i zespołowi Polonoramy piętnastolecia istnienia i organizacji imprezy.

Wydarzenie współfinansowane przez Ambasadę RP w Atenach w ramach Dni Polskiego Dziedzictwa


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: gov.plKopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH


ODWIEDZIŁO NAS 12652800 OSÓB


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów