SWP

   Francja 2022-06-06     SERWIS SPECJALNY PAI Iga Świątek zwróciła się do Ukrainy

Po wygranej we French Open Iga Świątek podziękowała swojej rywalce, kibicom, a także swojemu teamowi. Nie zapomniała jednak o Ukrainie, która została zaatakowana przez Rosję. Tamtejsi sportowcy i dziennikarze docenili gest 21-latki.

W trakcie ceremonii dekoracji finalistek Roland Garros oprócz podziękowań i gratulacji, Polka po raz kolejny zwróciła się do pogrążonego w wojnie narodu ukraińskiego. - Na koniec chcę powiedzieć coś do Ukrainy. Bądźcie silni. Wojna wciąż trwa - oznajmiła 21-latka. Odpowiedziała jej burza braw, która trwała na tyle długo, że Świątek nie mogła wypowiedzieć kolejnych słów. W końcu dodała. - Od mojej przemowy w Doha miałam nadzieję, że przy każdej kolejnej sytuacja będzie inna, lepsza. Cały czas mam tę nadzieję. Staram się wspierać Ukrainę. Dziękuję wam bardzo.

Dla obywateli zaatakowanego państwa takie słowa są bardzo ważne. Wielu Ukraińców dziękuje 21-latce za wsparcie i jawne mówienie o agresji Rosjan. Wśród tych, którzy poczuli się zobowiązani podziękować Świątek był m.in. Rusłan Malinowski, ukraiński piłkarz. Pomeczowe wystąpienie Polki określił dwoma słowami: "Human Being" ("Istota ludzka" - po polsku), co w wolnym tłumaczeniu oznacza "człowieczeństwo".POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: fot. Piotr FiguraNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ
Kopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH
ODWIEDZIŁO NAS 13543332 OSÓB

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów