SWP

   Rosja 2022-06-23 POWSTAŁA MONOGRAFIA O MNIEJSZOŚCI POLSKIEJ W ROSJI

14 czerwca 2022 r. na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach odbyła się promocja książki dr hab. Sergiusza Leończyka.

Monografia zatytułowana «Mniejszość polska w Federacji Rosyjskiej: uwarunkowania, stan aktualny i perspektywy» została opublikowana w ramach serii «Prace Instytutu Europy Środkowej».

Link do książki: https://ies.lublin.pl/prace/mniejszosc-polska-w-federacji-rosyjskiej-uwarunkowania-stan-aktualny-i-perspektywy/

Podczas prelekcji autora wspierała studentka Instytutu Historii oraz członkini „Polonii” w Chakasji lic. Svetlana Goreva, która zaprezentowała jak Polacy w dalekim Abakanie dbają o zachowanie kultury i języka polskiego.

Po zakończeniu dyskusji przyszedł czas na kolejny bardzo miły punkt spotkania — wręczenie Szymonowi Kryńskiemu — studentowi Instytutu Historii UPH wyróżnienia za pracę licencjacką dotyczącą Polaków na Syberii.

Wyróżnienie za pracę magisterską również dotyczącą ludności polskiej na Syberii otrzymała absolwentka naszego Instytutu mgr Edyta Sieczkiewicz. Wyróżnienia prac biorących udział w konkursie, promotorem których był dr hab. Sergiusz Leończyk, przekazał Związek Sybiraków Oddział Warszawa-Mokotów.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: rodacynasyberii.plKopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH


ODWIEDZIŁO NAS 12652754 OSÓB


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów