SWP

   Argentyna 2022-06-26 Młodzi chcą więcej wiedzieć o Polsce

Argentyńscy studenci i absolwenci wyższych uczelni pytają o polską rację stanu.

Aleksandra Piątkowska, Ambasador RP w Argentynie i Agnieszka Rymsza, radca w Ambasadzie RP w Buenos Aires spotkały się z młodymi Argentyńczykami, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę o współczesnej Polsce i jej roli na arenie międzynarodowej. Spotkania, które odbyły się w Ambasadzie RP w Buenos Aires, dotyczyły m.in. konsekwencji agresji Rosji na Ukrainę, kryzysu migracyjnego oraz polityki polskiego rządu. Młodzi Argentyńczycy pytali również o polską transformację ustrojową, reformy gospodarcze oraz zmiany jakie zaszły w polskim społeczeństwie po 1989 r.

W spotkaniach uczestniczyli studenci i absolwenci Universidad de Buenos Aires, Universidad Católica Argentina, Universidad de San Andrés i Universidad Nacional del Centro de la Provincia de Buenos Aires en la ciudad de Tandil.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: Ambasada RP w Buenos AiresNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ
Kopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH


ODWIEDZIŁO NAS 12771810 OSÓB

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów