SWP

   USA 2022-06-26 Polonia na obchodach 350-lecia Wallingford

Wallingford to nieduże miasto w stanie Connecticut, położone pomiędzy New Haven i Hartford. Ma jednak długą i bogatą historię – zostało założone w 1670 roku. Dwa lata temu przypadał jubileusz 350-lecia jego istnienia, jednak ze względu na pandemię dopiero teraz możliwe było zorganizowanie obchodów na większą skalę.

Podobnie jak z okazji 300-lecia i 325-lecia zaplanowano jubileuszową paradę. 18 czerwca setki mieszkańców przemaszerowały od Moses Y. Beach Elementary School do Lyman Hall High School. Parada rozpoczęła się o godz. 13:30 i trwała około 3 godzin.

Wśród uczestników parady byli również przedstawiciele lokalnej Polonii. Platforma z polskim godłem przyciągała wzrok obserwatorów ustawionych wzdłuż ulic, podobnie jak członkowie zespołu „Słowianie” ze Stamford, którzy wystąpili w barwnych polskich strojach ludowych. Obecni byli także reprezentanci lokalnego oddziału PNA, do których dołączyły osoby z komitetu „Małej Polski” Parady Pułaskiego. W zabytkowym aucie wraz z Anną Kobylarz – Marszałkiem „Małej Polski” podczas zeszłorocznej Parady Pułaskiego i Bogumiłą Gładysz – szefową lokalnego komitetu, jechał Robert E. Kosienski – emerytowany szef policji z Meriden.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: Biały Orzeł / Fot. Słowianie, B. GładyszNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ
Kopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH


ODWIEDZIŁO NAS 12771769 OSÓB

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów