SWP

   USA 2022-06-27 Polska ulica – Milwaukee Avenue Polish Heritage Corridor

Nowe prawo stanu Illinois sprawi, że część Milwaukee Avenue stanie się Milwaukee Avenue Polish Heritage Corridor. Nowa nazwa jednej z najbardziej znanych dróg ma na celu uhonorowanie polskiego dziedzictwa.

Milwaukee Avenue, na całym odcinku od Sangamon Street do Greenwood Road w Niles, będzie teraz znana jako Milwaukee Avenue Polish Heritage Corridor (Korytarz Dziedzictwa Polskiego) i ma podkreślać rolę Milwaukee Avenue w polskiej kulturze od ponad 100 lat.

Bogdan Pukszta, dyrektor wykonawczy Polsko-Amerykańskiej Izby Handlowej, powiedział, że ma nadzieję, iż korytarz pomoże również w ożywieniu biznesów wzdłuż Milwaukee Avenue, a szczególnie placówek polonijnych.

“Milwaukee Avenue jest już znana wśród Polaków, zarówno w Polsce, jak i tutaj” – powiedział Pukszta. “Ale łatwiej będzie promować Milwaukee Avenue, Chicago i polskie dziedzictwo w Chicago wśród nie-Polaków”.

Pukszta powiedział, że “Korytarz Dziedzictwa Polskiego” ułatwi “dzielenie się naszym dziedzictwem” i chce, aby przyciągał on turystów z okolic Chicago i spoza niego.

“Nie tylko amerykańskich turystów spoza stanu, ale także turystów z Polski, którzy, jak się spodziewamy, liczniej przybędą do Chicago po pandemii” – powiedział Pukszta. “Milwaukee Avenue z pewnością będzie dla nich atrakcją, którą będą mogli odwiedzić”.

Ustawa stanowa, na mocy której utworzono Korytarz Dziedzictwa Polskiego Milwaukee Avenue, została podpisana przez gubernatora J.B. Pritzkera na początku czerwca, a wyznaczona oficjalne zostanie w styczniu 2023 roku.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: Tygodnik ProgramNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ
Kopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH


ODWIEDZIŁO NAS 12771584 OSÓB

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów