SWP

   USA 2022-06-27 Krasicki u „Moniuszki”

Koniec lekcji, klasówek i prac domowych – rok szkolny 2021/2022 Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Stanisława Moniuszki na Rockaway Beach w Nowym Jorku należy uznać za zakończony!

11 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego i pożegnanie absolwentów klasy VIII, którzy jednak wrócą do szkoły wraz z pozostałymi klasami we wrześniu, tym razem jednak jako… pierwszoklasiści. Oczywiście, mowa tu o pierwszej klasie liceum.

Zakończenie roku szkolnego to zawsze doskonała okazja do przywołania miłych wspomnień wspólnie spędzonych chwil, ale także do zaprezentowania tego, czego uczniowie nauczyli się podczas cosobotnich spotkań. Tegoroczni absolwenci – uczniowie klasy VIII – pod okiem nauczycielki języka polskiego mgr Kariny Bonowicz zaprezentowali fragment „Żony modnej” Ignacego Krasickiego. Julia Wróblewski wcieliła się w postać tytułową, a Marcel Przybyło – w nieszczęśliwego małżonka, czym rozbawili zgromadzonych do łez.

Marcel zagrał również na pianinie najbardziej znane utwory Fryderyka Chopina. Koncert utworów chopinowskich był wstępem do występu najmłodszych uczniów „Moniuszki”. Chór dziecięcy pod kierunkiem mgr Wioletty Świątkiewicz i czujnym okiem dr Anety Dąbrowski obdarował rodziców piosenkami z okazji Dnia Mamy i Dnia Taty, zaśpiewał również ulubioną piosenkę dyrektor mgr Moniki Wróblewski „Czerwone Jabłuszko”, czym również przypomniano fakt, że pani dyrektor będzie reprezentować społeczność Rockaway jako marszałek podczas tegorocznej Parady Pułaskiego.

Zakończenie roku to także dobra okazja do podsumowania i docenienia działalności wszystkich zaangażowanych w życie szkoły. Uczniowie odebrali świadectwa, nagrody książkowe i rzeczowe za wzorowe zachowanie, bardzo dobre wyniki w nauce oraz za osiągnięcia w konkursach literackich, plastycznych i historycznych (nie tyko lokalnych, ale także międzynarodowych). Gratulacje płynęły nie tylko do uczniów, ale także do rodziców i nauczycieli! Uczeń Roku, Rodzic Roku, Polonijny Rodzic na 6., Dyplomy Ambasadora, Dyplomy Prezesa Centrali Polskich Szkół Dokształcających, Nagrody Dyrektora, Masterchef 2021/2022, Fotograf Roku i wiele, wiele innych – to wszystko tytuły i nagrody, które otrzymali zgromadzeni podczas uroczystego zakończenia roku. Oczywiście nie mogło zabraknąć nagród i prezentów ufundowanych przez następujące instytucje: IPN, Centrala Polskich Szkół Dokształcających w Ameryce, Sklep Kopernik, Lowell Foods oraz Centrum Bajki w Pacanowie.

Po części oficjalnej nastąpiła wyczekiwana, zwłaszcza przez dzieci i młodzież, część rozrywkowa połączona ze świętowaniem Dnia: Mamy, Taty i Dziecka. Sala szkolna zamieniła się na kilka godzin w … Hawaje, co pozwoliło w pełni poczuć zbliżające się wakacje.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: Biały Orzeł / Fot. Archiwum szkołyNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ
Kopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH


ODWIEDZIŁO NAS 12771674 OSÓB

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów