SWP

   Litwa 2022-07-03 Zabawa świętojańska w Werkach

Mamy za sobą dłuższy weekend – bo trzydniowy – na którego rozpoczęciu odbywały się huczne zabawy świętojańskie. Niektórzy bawili się w gronie rodzinnym, ale w tańcach i śpiewach spotykały się również lokalne społeczności.

Tak więc Kupolė, Joninės, zabawę świętojańską lub kupałnockową – wszystkie nazwy są sobie bliskie – zorganizowano także w parku w Werkach, gdzie w rozrywce pamiętającej wierzenia pogańskie czas spędzić mogli wszyscy niezależnie od wieku.

Urokliwe chwile pradawnych zabaw w nowych czasach udokumentował fotoreporter "Kuriera Wileńskiego", Marian Paluszkiewicz.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: Kurier WileńskiNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ
Kopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH


ODWIEDZIŁO NAS 12771589 OSÓB

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów