SWP

   Japonia


 2022-07-06     SERWIS SPECJALNY PAI Koncert na rzecz Ukrainy na Tokijskim Uniwersytecie Muzycznym

3 lipca odbył się kolejny w Tokio koncert charytatywny dla Ukrainy, zorganizowany z inicjatywy burmistrza dzielnicy Meguro – Eiji Aoki we współpracy z Tokijskim Uniwersytetem Muzycznym (TCM) oraz Ambasadą RP i Instytutem Polskim w Tokio.

Koncert został zainaugurowany przez wystąpienia burmistrza Eiji Aoki, dyrektor Instytutu Polskiego w Tokio Urszuli Osmyckiej oraz przedstawicielki Ambasady Ukrainy w Japonii Yuliyi Zamorskiej.

W koncercie wzięli udział artyści z Ukrainy: znakomita śpiewaczka operowa Oksana Stepanyuk, Polski: pianista Michał Sobkowiak oraz z Japonii: pianistki - Yuka Satomi i Ayane Tsuno oraz saksofonista Kenta Igarashi). Niezwykle wzruszający był również występ japońskiego chóru dziecięcego „Klub Ziemi - Kosmos”, w programie którego znalazły się utwory o pokoju na świecie.

W holu TCM wystawiona została miniatura muralu „Rękawiczka”, wykonana przez japońskiego artystę Kensuke Miyazaki z pomocą publiczności podczas Festiwalu Polskiego w Tokio, 18.06. W 2017 r. artysta namalował na ścianie budynku szkolnego w Mariupolu mural nawiązujący do popularnej ukraińskiej bajki. Podczas wojny w Ukrainie budynek został zbombardowany. Instytut Polski w Tokio zaprosił pana Miyazaki na Festiwal Polski w Tokio, by opowiedział tę historię i odtworzył z pomocą publiczności miniaturę muralu.

W wydarzeniu wzięło udział ponad 300 osób, w tym uchodźcy z Ukrainy mieszkający w dzielnicy Meguro. Pieniądze zebrane podczas koncertu zostaną przekazane na rzecz Ukrainy.POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
NA PODSTAWIE: Instytut Polski w Tokio
Zdjęcia: Instytut Polski w Tokio / Maciej Komorowski


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

POLECAMY TAKŻE


Fatal error: Uncaught exception 'PDOException' with message 'SQLSTATE[42000]: Syntax error or access violation: 1064 You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'order by element_6 DESC , element_24 DESC LIMIT 0,4' at line 9' in /pai_wiadomosci.php:154 Stack trace: #0 /pai_wiadomosci.php(154): PDOStatement->execute() #1 {main} thrown in /pai_wiadomosci.php on line 154