SWP

   Ukraina 2022-07-14     SERWIS SPECJALNY PAI Rosyjski atak rakietowy na Winnicę

W rosyjskim ataku rakietowym na ukraińską Winnicę zginęło 20 osób, w tym troje dzieci, a rannych jest 90 - z czego 50 ma ciężkie obrażenia. Dwie rosyjskie rakiety trafiły w parking i budynek w centrum miasta - spłonęło około 25 pojazdów, a budynek został poważnie uszkodzony. Znajdowały się w nim między innymi pomieszczenia biurowe i centrum medyczne.

Na miejscu trwa akcja ratowniczo-poszukiwawcza. Do godziny 13:00 miejscowa policja otrzymała zgłoszenia łącznie 15 zaginionych osób. Do tej pory ich nie odnaleziono.

Media, powołując się na dane policji, informują o 90 rannych.

Do ataku odniósł się prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. "Codziennie Rosjanie przeprowadzają ataki na cywilów, zabijają dzieci i kierują rakiety na obiekty cywilne. Tam nie ma wojskowych celów. Jak to nazwać jeśli nie jawnym aktem terroru?" - napisał.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: fot. NextaNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ
Kopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH
ODWIEDZIŁO NAS 13543288 OSÓB

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów