SWP

   Kirgistan 2022-07-22 PLANY OTWARCIA CENTRUM JĘZYKA I KULTURY POLSKIEJ

21 lipca br. Chargé d'Affaires a.i. Ambasady RP w Republice Kirgiskiej z siedzibą w Nur-Sultanie Tomasz Kollat, Konsul Generalny RP w Republice Kirgiskiej z siedzibą w Ałmaty Józef Tymanowski i Asystent Konsula Honorowego RP w Kirgistanie Mairamgul Czermaszewa spotkali się z rektorem Kirgiskiego Uniwersytetu Narodowego im. Ż. Balasagyna Kanatem Sadykowem oraz odwiedzili Gabinet Języka Polskiego im. Gustawa Zelińskiego, mieszczącego się w budynku Wydziału Filologii Rosyjskiej i Słowiańskiej.

Podczas spotkania omówiono perspektywy otwarcia Centrum Języka i Kultury Polskiej przy KGU, a także kwestie współpracy w dziedzinie kultury i edukacji.

W spotkaniu wzięli również udział dziekan Wydziału Filologii Rosyjskiej i Słowiańskiej, docent Katedry Teorii i Historii Literatury Rosyjskiej Sardarbek kyzy Nurayym, kierownik Wydziału Współpracy Międzynarodowej Baktybek Keldibekov.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: Ambasada RP w Nur-SułtanieNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ
Kopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH


ODWIEDZIŁO NAS 12771715 OSÓB

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów