SWP

   Maroko 2022-07-23 Stowarzyszenie Polonii na Północy Maroka

Ambasador RP w Maroku Krzysztof Karwowski oficjalnie wręczył Stowarzyszeniu Polonii na Północy Maroka, w Tangerze, flagę i godło polskie przekazane przez Marszałka Senatu RP Tomasza Grodzkiego.

Stowarzyszenie Polonii na Północy Maroka jest jednym z dwóch powstałych w ostatnim półtora roku stowarzyszeń polonijnych w Maroku (obok Stowarzyszenia Przyjaźni Maroko-Polska) dzięki aktywności i zaangażowaniu Polek z Tangeru i okolic, z panią Barbarą Szymborską, przewodniczącą stowarzyszenia, na czele.

Członkinie stowarzyszenia, w ramach regularnych spotkań, aktywnie krzewią polskie tradycje i historię Polski na północnym krańcu Afryki, organizując w tym celu warsztaty dla dzieci, spotkania, uroczystości, dzięki którym nasi mali rodacy pogłębiają swoją więź z Ojczyzną swoich rodziców i dziadków.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ
Kopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH


ODWIEDZIŁO NAS 12771717 OSÓB

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów